Многократно сме писали и ще продължаваме да пишем за този невероятен екземпляр – Илон Мъск. Убедени сме, че този човек е абсолютно луд във всеки смисъл на думата. Но просто няма как да не му се възхищаваме. Това е личност, която прави един от най-успешните финансови онлайн инструменти (PayPal), а след това решава да създаде ракети за многократна употреба и която си е поставила за задача да кацне на Марс. Междувременно води най-голямата компания в света за електрически коли и слънчев енергия. Коли, които изпраща в Космоса, благодарение на ракетите си, правейки препратки към Дъглас Адамс и Дейвид Бауи. В свободното си време пък прави огнехвъргачки и… дракони.
Oh btw I’m building a cyborg dragon
— Elon Musk (@elonmusk) April 25, 2018
Да, точно така, Мъск лично обеща в Twitter, че ще работи по създаването на дракон киборг. И ако това ви се струва като плоска шега – прочетете отново първия абзац и се сетете, че освен всичко това, този човек използва парти балони за изстрелване на ракети и си е наумил да промени световната транспортна система чрез тунели. Илон Мъск обяви, че се захваща с робота тази седмица в официалния акаунт в Twitter. По-късно акаунта на сериала Game of Thrones отговори, че изисква от Илон да „подвие коляно пред дома Таргериен“. От своя страна той се пошегува „не ме карайте да използвам моите космически лазери“.
Don’t make me use my space lasers …
— Elon Musk (@elonmusk) April 26, 2018
Шега или не?
Във всяка друга ситуации това би било шега, която едва ли щеше да попадне в световния медиен поток. Най-вероятно и сега е просто майтап, а Илон Мъск прави референция към капсулата “Dragon”, построена от компанията му Space X. Тези капсули в миналото са се използвали при зареждането на Международната космическа станция с провизии. Специално при Мъск обаче – винаги трябва да имаме едно наум. За този човек невъзможни неща няма, а и никога не бива да забравяме, че именно той един ден пусна в Twitter, че ще пусне на пазара истински огнехвъргачки, като от зомби игрите, ако се продадат нужния брой шапки с логото на компанията му The Boring Company. Тогава всички възприеха това за майтап, но няколко месеца по късно огнехвъргачките се оказаха реалност.